MODULA SMART 150 -225

Foam & Wash

MODULA SMART 150 -225

Modula Smart je nová generace centrálních tlakových jednotek pro centralizované mycí systémy. Toto zařízení může být vybaveno dvěma až čtyřmi čerpadly (dle požadavku na celkový počet současně pracujících sanitárních pracovníků). Součástí je 250 l vyrovnávací nádrž s automatickým dopouštěním, plnícím čerpadlem (přečerpává vodu z vyrovnávací nádrže k jednotlivým čerpadlům) a řídícím panelem v nerezovém izolovaném boxu. Každé z tlakových čerpadel je vybaveno vysokozátěžovým motorem, který dle požadavku na průtok (podle počtu otevřených trysek v centrálním mycím systému) mění otáčky. Elektronika řídícího panelu navíc střídá pořadí spínání jednotlivých čerpadel tak, aby docházelo k jejich rovnoměrnému opotřebení. Každé z instalovaných čerpadel má maximální průtok 75 l/min a pracovní tlak 40 barů.
Tato nová koncepce centrální jednotky znamená výrazné úspory energie a vody v porovnání s tradičními centrálními systémy (25 barů, 30 l/min na každého pracovníka).
Úspora vody:
- k úspoře vody dochází díky tomu, že stejného mycího účinku je dosaženo díky vyššímu tlaku (40 bar vs. 25 barů) při menším průtoku (19 l vs. 30 l na jednu trysku). Při oplachové fázi, která je z hlediska spotřeby vody rozhodující, tedy dochází k 40% úspoře vody v porovnání s tradičními systémy.
Úspora energie:
- díky motorům, které mění otáčky podle počtu otevřených trysek, má zařízení diametrálně odlišný odběr proudu při jedné a při např. čtyřech otevřených tryskách. U tradičních mycích systémů pracuje motor celou dobu s maximálními otáčkami bez ohledu na počet otevřených trysek.
- vhledem k tomu, že k oplachu se v potravinářských provozech zpravidla používá ohřátá voda,
dochází k výrazným úsporám energie také díky menší spotřebě ohřáté vody.
Všechna instalovaná čerpadla jsou připojena na společné výstupní potrubí. Zařízení je modulární, takže u velkých podniků, kde je požadavek na budoucí rozšiřování mycího systému, je možné při nákupu dodat systém s dvěma čerpadly (a přípravou na další čerpadla) a další čerpadla čerpadla dodatečně instalovat podle aktuální potřeby.

TECHNICKÁ DATA 

MODEL 150 225
 
Max. tlak (bar) 40 40
Max. průtok vody (l/hod) 150 225
Výkon (kW) 17 25
Max. teplota vstupní vody (°C) 90 90
Rozměry (cm) 250 x 100 x 150

320 x 100 x 150

Hmotnost (kg) 180 270
Průtok vody satelitem  
- napěňování (l/min) 7 7
- oplach (l/min) 18 18
Počet čerpadel 2 3
Typ čerpadla odstředivé odstředivé
Typ motoru vysokozátěžový s měničem otáček

 

VOLITELNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

 

  • potravinářská hadice
  • pistole s rychlospojkou
  • oplachový nástavec
  • držák hadice
  • externí napěňovací satelit Foam & Wash